pomaganie z domu

Jak pomagać innym, nie wychodząc z domu?

Często mówimy, że chcielibyśmy pomagać, ale niestety nie mamy czasu albo odpowiednich funduszy. W ramach serii Prezenty od serca dzieliliśmy się już z Wami wiedzą, kim jest dawca krwi. Dzisiaj będziemy poruszać sposoby wspierania innych, niewymagające wychodzenia z domu.

Siepomaga.pl

Jest to znany serwis charytatywny, pozwalający na bezpieczne zbieranie środków dla potrzebujących ludzi czy zwierząt.
Fundacja podlega kontroli MAiC i bierze odpowiedzialność za wiarygodność publikowanych na swojej stronie zbiórek.

By przekazać pieniądze na daną zbiórkę, nie musimy się rejestrować ani logować na stronie. Wesprzeć wybrany cel możemy poprzez popularne płatności online (BLIK, Apple Pay, Google Pay, PayPal), przelew tradycyjny czy poprzez SMS (jego koszt to 2,46zl brutto, a 100% tej kwoty przekazywane jest na fundację). Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na ich stronie.

Dlaczego pomaganie jest takie ważne?

Na stronie siepomaga.pl znajdziemy osoby potrzebujące pomocy. Są one w różnym wieku, od nowo narodzonych dzieci po osoby starsze. Łączy je fakt, że często dotknięte są ciężkimi chorobami. Leczenie albo nie jest refundowane w naszym kraju, albo ochrona zdrowia nie jest w stanie pokryć wszystkich ich potrzeb. Często ceny terapii opiewają na setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Tacy ludzie nie mają możliwości sami zebrać potrzebnej kwoty. Ale gorąco liczą, że znajdą się osoby gotowe im pomóc.

Rodzice chorych dzieci żyjący nadzieją, że ich dziecko zdąży dorosnąć, poznać otaczający je świat. Bliscy i rodzina głęboko wierzący, że ich mąż, żona, brat, siostra, dziecko czy wnuk będzie żyło dalej, mogąc cieszyć się nowym dniem razem z nimi. Liczba potrzebujących jest ogromna i wiadomo – nie możemy pomóc wszystkim. Ale tutaj każda złotówka czy udostępnienie informacji na temat zbiórki może przybliżyć ludzi znajdujących się w krytycznej sytuacji do upragnionego celu.

Co, jeśli nie mam pieniędzy, a chcę pomagać?

Jest to możliwe dzięki tak zwanym „klikaczom”. Są to strony, które zbierają fundusze dzięki chętnym osobom klikającym w dany baner na stronie. Taki baner opłacony jest przez sponsora, a za każdorazowe kliknięcie przekazuje on fundacji określoną kwotę.

Co ważne, najczęściej na każdej z tych stron „efektywne” naciśnięcie banera możemy wykonać tylko raz dziennie. Jeśli będziemy pamiętać o regularnym odwiedzeniu, jesteśmy w stanie znacząco wesprzeć podopiecznych danych organizacji.

Popularne „klikacze”:

Pajacyk – klikając, pomagasz finansować dożywianie głodnych dzieci w szkołach i świetlicach. Program prowadzi Polska Akcja Humanitarna.

Pusta Miska – poprzez kliknięcia zapełniamy puste miski zwierzaków ze schronisk karmą.

karmimypsiaki.pl – każde 3 miliony naciśnięć banera gwarantuje, ze partner akcji zasponsoruje plakaty reklamowe z pieskami, co znacząco zwiększy ich szanse na adopcję. Co istotne, na tej stronie możemy kliknąć jednego dnia aż w trzy różne przyciski.

Okruszek – fundacja „Bliźniemu Swemu” pomaga osobom ubogim i bezdomnym, prowadzi także działania na rzecz zapobiegania bezdomności wśród dzieci i młodzieży.