O NAS

o nas

Kim jesteśmy?

Prywatnie para, w Sieci funkcjonujemy jako zespół lekarzifarmaceuta.pl. Przez cały okres studiów obserwowaliśmy różnice między naszymi kierunkami i zrozumieliśmy, że aby zapewniać pacjentom pełną opiekę zdrowotną, wszystkie zawody w ochronie zdrowia muszą współdziałać jak trybiki w dobrze naoliwionej maszynie. Absolwenci nauk medycznych powinni nie tylko być ekspertami w swoich dziedzinach, ale także umiejętnie współpracować w interdyscyplinarnym zespole. Naszym celem jest zwiększanie świadomości co do odmiennych charakterów zawodów medycznych nie tylko pośród pacjentów, ale także wśród naszych kolegów i koleżanek ze środowiska medycznego.

Jacek

Lekarz rezydent.

Moje życie obecnie toczy się w czerni i bieli – w tym roku rozpocząłem rezydenturę z radiologii. W wolnym czasie piszę opowiadania należące do nurtu fantastyki, z których parę pojawiło się na łamach studenckiego pisma „PULS UM”, a jedno zostało opublikowane w antologii VI edycji konkursu „Poznań Fantastyczny”. Od czasu do czasu zaglądam również do pliku z książką. Ta niestety, mimo zachęt otoczenia i znajomych, od lat znajduje się w powijakach. Poza tym śledzę świat nauki, szczególnie w zakresie najnowszych osiągnięć w fizyce i astronomii.

jacek
ada

Ada

Magister farmacji pracujący w aptece ogólnodostępnej. 

Pierwotnie nie myślałam o farmacji jako ścieżce kariery, jednak szybko przekonałam się, że jest to dla mnie właściwa droga. W latach 2018-2020 pisałam artykuły do studenckiego pisma „PULS UM” o tematyce medycznej. Szczególnie interesują mnie zagadnienia opieki farmaceutycznej, jak i profesjonalnego doradztwa w aptece. W przyszłości myślę o specjalizacji w kierunku farmaceuty klinicznego. W czasie prywatnym – miłośniczka zwierząt, mól książkowy, fanka muzyki. Kiedyś malowałam, później zainteresowała mnie reżyseria i montaż krótkich filmów. Obecnie zaciekawiło mnie projektowanie i budowanie strony internetowej. Wychodząc z założenia “chcieć to móc”, zbudowałam stronę lekarzifarmaceuta.pl.