O NAS

o nas

Kim jesteśmy?

Prywatnie para, w Sieci funkcjonują jako zespół lekarzifarmaceuta.pl. Przez cały okres studiów poznawali różnice między oboma kierunkami i zrozumieli, że aby zapewniać pacjentom pełną opiekę zdrowotną, wszystkie zawody w służbie zdrowia muszą współdziałać jak trybiki w dobrze naoliwionej maszynie. Absolwenci nauk medycznych powinni nie tylko być ekspertami w swoich dziedzinach, ale także umiejętnie pracować w interdyscyplinarnym zespole. Chcą zwiększać świadomość odnośnie odmiennych charakterów zawodów medycznych nie tylko pośród pacjentów, ale także wśród swoich kolegów i koleżanek ze środowiska medycznego.

Jacek

Student szóstego roku kierunku lekarskiego. Nie ma jeszcze jasnego planu co do specjalizacji, jednak najwięcej myśli o neurologii, w której widzi duży potencjał rozwoju. W wolnym czasie pisze opowiadania należące do nurtu fantastyki i od czasu do czasu zagląda do pliku z książką. Ta niestety, mimo usilnych zachęt otoczenia i znajomych od lat znajduje się w powijakach. Powoli myśli o założeniu bloga, jednak widmo egzaminów i LEKu bardzo skutecznie odwodzi go od tego pomysłu.
Jego posty będą dotyczyły spraw związanych z bytem młodego lekarza oraz postarają się odpowiedzieć na najczęściej stawiane pytania w sprawach medycznych.

jacek
ada

Ada

Studentka V roku farmacji. Pierwotnie nie myślała o farmacji jako ścieżce kariery, jednak szybko przekonała się, że jest to dla niej właściwa droga. Autorka tekstów o tematyce medycznej – przez rok akademicki 2018/19 pisała artykuły do studenckiego pisma PULS UMP. Bardzo interesują ją zagadnienia opieki farmaceutycznej jak i profesjonalnego doradztwa w aptece. W przyszłości myśli o specjalizacji w kierunku farmaceuty klinicznego. W czasie prywatnym – miłośniczka zwierząt, mól książkowy, fanka muzyki. Kiedyś malowała, później zainteresowała ją reżyseria i montaż krótkich filmów, dzisiaj – projektowanie i budowanie strony internetowej. Wychodząc z założenia “chcieć to móc”,  samodzielnie zbudowała stronę lekarzifarmaceuta.pl.